Інструмент об’єднання громадянського суспільства та здорових політичних партій

Продовження теми об’єднання ДемАльянс та Сили Людей.

Коментар Сергія БойкоМова іде не просто про можливість об’єднання двох партій в одну, а про створення відкритої політичної платформи, до якої зможуть долучитися всі здорові сили суспільства – експертні середовища накшталт “Нової Країни” та “Реанімаційного пакету реформ”, освітні платформи, такі як “Відкритий університет Майдану”, волонтерські рухи, окремі лідери громадської думки, здорові бізнес-середовища.

Саме так я собі уявляю цей процес.  Не злиття партій, а запуск спільного громадянського руху, ширшого ніж партія. Який об’єднає в собі партії, громадські організації, експертів, чи просто активних громадян. Формалізовувати цей рух немає потреби (далі стане зрозуміло чому).

Пізніше в межах руху можна обрати та делегувати кандидатів на вибори різних рівнів. У випадку парламентських виборів це може бути блок партій а сам список утворений на внутрішніх праймеріз серед учасників руху.

Щоб запустити такий рух потрібно обговорити та прийняти багато деталей. Ідеологія, яка об’єднає різні партії, методи роботи, принципи висунення кандидатів на виборні посади. Всі ці речі можна почати обговорювати в процесі діяльності руху. Але це треба робити швидко та ефективно.

Тут я презентую технологію (інструмент) яка може реалізувати діяльність такого руху та зробити його ефективним.

Для чого потрібен такий інструмент:

 1. Конструктивно та швидко обговорити стратегічні цілі об’єднання.
 2. Визначити правила спільної роботи, обов’язки учасників, межі відхилень від стратегічного курсу у виборі тактик.
 3. Підтримка повністю горизонтальної системи керування рухом, із урахуванням думки кожного активного учасника.
 4. Координувати дії різних організації в напрямку досягнення мети. Щоб максимально використати синергію.
 5. Динамічне самоуправління, оперативне вирішення внутрішніх конфліктів та суперечок. Вони точно будуть.
 6. Відсутність індульгенцій та імунітетів для будь якого члена руху (особи чи організації)
 7. Всі рішення стосовно кандидатів на виборні посади чи у владу мають бути прийняті загальним голосуванням.

Головна причина необхідності інструменту  – це провал об’єднання громадянського суспільства проти проти “системи” після Майдану. Об’єднання не відбувається, значить є проблеми які не можна вирішити традиційними підходами.

Є успіхи у створенні малих груп активістів. Але немає успіхів із масовими об’єднаннями, чи навіть масовими акціями.
Потрібне щось, що допоможе “мені” довіряти “хорошому хлопцю” із іншого міста якого я особисто не знаю, але який називає себе “патріотом”, “активістом”, “борцем із корупцією”. Якщо він вартий довіри, я маю це якось швидко дізнатися.

Моя пропозиція – децентралізована соціальні мережа на основі платформи “Сила довіри”.

Це лише інструмент, це не партія чи ідея.

Спрощений опис системи. Нижче пояснення для чого потрібен такий рівень захисту.

 1. Ця система повністю децентралізована. Це веб-сайт у якого немає єдиного сервера. Частини системи знаходяться одночасно у всіх. Не вдаючись у деталі, ця система працює як криптовалюта Біткоін. Всі можуть користуватися, але ніхто не має повного контролю.
 2. Теоретично неможливо отримати контроль над мережею кимось одним чи групою осіб.  Немає “адміна” чи “модератора”. Проте, є обрана особа (особи) із членів мережі яка виконує функцію модерування (із збереженням всієї історії змін). Особу на цій посаді можна змінити в будь який момент загальним голосуванням.
 3. Абсолютний захист від цензури, змін в системі (кожен учасник має копію всіх даних)
 4. Реєстрація по запрошеннях. Що забезпечує захист від “чужих”. За кожного учасника мережі несуть відповідальність ті хто його запросили.
 5. Широкі можливості для голосування учасниками мережі з високим ступенем захисту, в тому числі , анонімне голосування. Єдиний спосіб махлювати – це підкуп учасників мережі (але це інше питання).
 6. Система внутрішніх рейтингів. В тому числі – “рейтинг діяльності”. Щоб можна було легко бачити “кращих із кращих”. Учасники мережі “оцінюють” один одного, так працює рейтинг.

Якщо коротко – це веб-сайт де спілкуються учасники руху, обговорюють, голосують, вичисляють “неадекватів” та викидають із мережі голосуванням.
Але цей сайт нікому не належить. Повний контроль завжди має більшість учасників мережі.

Для чого така складність? Для того щоб не можна було узурпувати владу “верхівкою”. Тут взагалі немає верхівки.
І немає адміна чи власника серверу якого може купити олігарх коли рух вийде на загрозливий для системи рівень.

Така мережа підтримується самими учасниками, та існує за рахунок їхньої активної участі.

Така мережа дозволить об’єднати не лише партії, а й небайдужих громадян. За рахунок того що все абсолютно прозоро і немає “лідерів” які потім кинуть тих хто їх підтримав. Кожен кого мережа висуває кандидатом є залежним від мережі, бо ресурси знаходяться в ній самій. Ресурс – це самі учасники, які своєю підтримкою можуть забезпечити перемогу кандидата від себе.

Отже, якщо вас цікавить така чудова технологія побудови горизонтальної мережі активістів та небайдужих громадян – читайте деталі та приєднуйтеся:

Проект “Сила довіри”

Щоб стати учасником тестової мережі потрібно встановити систему у себе на комп’ютері і подати заявку на реєстрацію. Двоє учасників мусять видати вам запрошення.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *