Чому потрібно об’єднуватись активістам

В Україні є досить багато людей яких прийнято називати активістами. Це ті, хто витрачає свій час для досягнення якоїсь мети відмінної від банального збагачення чи виживання. Наприклад, військові волонтери. Детальніше про активістів у Вікіпедії.

На Майдані гідності було багато різних активістів, але після Майдану вони не змогли створити якоїсь організації, яка стала б альтернативою до нашої владної системи.

Є багато причин чому об’єднання не відбулося. Про це написано достатньо.

Я хочу назвати 2 причини чому об’єднання у рамках горизонтальної структури є надзвичайно важливим та корисним для самих активістів.

Перша (менша) причина.

Для успішного об’єднання не обов’язково створювати якусь офіційну організацію. Достатньо діяти синхронно та скоординовано.

Коли якась група активістів проводить свою акцію в певному регіоні, це має вплив. Але кщо ця група скоординує свої дії із активістами із інших регіонів і одночасно проведе акцію кожен в своєму регіоні, то ефект буде на порядок вищий.

Децентралізована мережа забезпечує довіру груп активістів між собою, оскільки мережу ніхто не контролює і там “все таємне стає явним”. Системи 3 рукостискань забезпечує мінімум довіри для початку роботи.

Друга (більша) причина.

Крім активістів в мережу вступають також “пасивні активісти”. Це люди які відчувають потребу щось робити і міняти. Але не готові робити щось велике. Вони готові на маленькі справи. Невелика фінансова підтримка, невеликий час на участь в акції чи спільному проекті. Вони не готові стати активістом, чи піти у владу чи політику. Але хочуть підтримати тих хто готовий це зробити.

Їхня проблему у тому , що незрозуміло кого підтримати. Вони багато разів обпікалися на популізмі та показусі. Яким активістам можна довіряти? Таких “пасивних активістів” значно більше ніж просто активістів.

Децентралізована мережа де разом із ними учасниками є активісти зможе вирішити питання довіри і допомогти знайти кому варто довіряти.

Таким чином, коли активісти із різних груп та регіонів об’єднуються, вони отримують тил – організацію людей які будуть їх підтримувати, забезпечувати ресурсами в їх діяльності. Їм зможуть повірити.

circles